Inny sposób na spędzenie wolnego czasu

      30 września 2015 roku w MDK w Wągrowcu odbyły się nietypowe zajęcia, które przygotowały uczniów do odbioru sztuki teatralnej "Niech nigdy w tym dniu słońce nie świeci". Gimnazjaliści wraz z opiekunką, panią Emilią Bąk, wzięli udział w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez aktorkę Teatru Fredry w Gnieźnie. Spotkanie nie pokazywało dokładnie, o czym będzie sztuka, a jedynie przybliżało problematykę niewypowiedzianą wprost. Działania uczestników opierały się na pracy z ciałem. Podjęta też była dyskusja o postawach i osądach dotyczących, np. piękna, czy tego, co chętnie wystawiane jest na widok publiczny, a co jest ukrywane. Tytuł warsztatu: "Na co się patrzy, kiedy się nie patrzy".
      Po spotkaniu, trwającym prawie dwie godziny, wszyscy udali się na spektakl teatralny, który powstał na kanwie średniowiecznej legendy i był poświęcony NIEWIDZIALNYM, czyli ludziom żyjącym wokół nas – "niedostrzeganym, przezroczystym, pozornie nikomu niepotrzebnym i … bardzo samotnym".
      Uczniowie byli zachwyceni warsztatami, niektórzy pierwszy raz wzięli udział w takich zajęciach. Innym bardziej podobał się spektakl teatralny, który zmuszał do refleksji. Projekt był realizowany w ramach siódmej edycji TEATRU POLSKA.

 

Comments are closed.