W dniach 11 – 15 stycznia 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji obozu Euroweek – Szkoła Liderów, który tym razem odbył się w Międzygórzu.
      Z ogromnym entuzjazmem gimnazjaliści po raz kolejny uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach. Program obejmował liczne prezentacje krajów Unii Europejskiej, a także innych krajów z całego świata. Informacje o państwach prezentowane były przez wolontariuszy pochodzących np. z Ukrainy, Etiopii, Białorusi, Chile, Rumunii, Tahiti, Indonezji oraz Filipin. Uczniowie poznali różnorodność kulturową i geograficzną państw, tradycje, religie i zwyczaje pochodzące z różnych stron świata. Dzięki temu uczyli się tolerancji i szacunku, a jednocześnie podnosili swoje umiejętności w porozumiewaniu się językiem angielskim. Poprzez różnorodne i liczne gry oraz zabawy językowe integrowali się, pracowali w grupie, rozwijali kreatywność i komunikatywność. Mimo różnic w poziomie opanowania umiejętności posługiwania się językiem angielskim, uczniowie doskonale radzili sobie w zadaniach takich, jak: debata, pisanie piosenek, tworzenie reklam, aplikacji czy gier.
       Do aktywnej i twórczej pracy młodzież zachęcali młodzi i entuzjastyczni wolontariusze, którzy zarażali radością i chęcią do poznawania kultur innych państw, a tym samym motywowali nauki języka angielskiego.

Comments are closed.