Dnia 19 września 2013 roku, o godzinie 17.00, w świetlicy szkolnej odbyło się pierwsze w tym roku zebranie wolontariatu. Pomimo deszczowej i zimnej pogody na spotkanie przybyło 30 uczniów zainteresowanych wolontariatem oraz opiekunowie wolontariatu: pani Urszula Zmuda, pani Krystyna Pijanowska i pani Małgorzata Relis – Krenc.

      Pierwszą część zebrania prowadzili wolontariusze z klas drugich i trzecich, którzy prezentowali formy działalności naszego gimnazjalnego wolontariatu. Uczniowie bardzo ciekawie opowiadali na czym polega współpraca wolontariuszy z szeregiem wągrowieckich placówek tj. z  Aquaparkiem, z  przedszkolami , z MOPS-em, z hospicjum, ze szpitalem powiatowym, ze schroniskami dla bezdomnych zwierząt.  Wolontariusze mówili o swych zadaniach oraz o satysfakcji ze swej pracy. Poza tym opiekunowie opowiedzieli o innych formach wolontariatu w naszym gimnazjum – o zbiórce korków plastikowych dla chorego 7- letniego Cyprianka, o dyskotece charytatywnej, o akcji „Ferie w szpitalu” polegającej na umilaniu czasu pobytu w szpitalu chorym maluchom, o balikach karnawałowych czy pikniku dla dzieci pracowników gimnazjum, o akcji „Żonkilowe pola nadziei”… Młodzi adepci wolontariatu, czyli uczniowie klas pierwszych naprawdę mieli czego posłuchać i zobaczyć ( wszystkie zadania wolontariuszy prezentowane były na szkolnej stronie internetowej), pierwszacy byli bardzo zainteresowani tym co zobaczyli i oczywiście  wyrazili chęć działania.

      Druga część zebrania dotyczyła wypełniania przez uczniów deklaracji uczestnictwa w wolontariacie oraz podania czym chciałbym się zajmować lub co mnie w wolontariacie interesuje – nasz gimnazjalny wolontariat jest „otwarty”  na nowe pomysły i zadania!

      Wszystkich uczniów, którzy na zebranie nie dotarli, a są zainteresowani  społeczną formą działalności jaką jest wolontariat serdecznie zapraszamy do zapisania się u pani Krystyny Pijanowskiej w świetlicy szkolnej.

Comments are closed.