Drzewa powiatu wągrowieckiego w obiektywie

      68 pięknych przyrodniczych fotografii to plon konkursu pod hasłem „Drzewa powiatu wągrowieckiego w obiektywie” zorganizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej we współpracy z Urzędem Miejskim.  Celem konkursu było zwrócenie uwagi na znaczenie drzew dla środowiska, w którym żyjemy oraz uwrażliwienie na piękno przyrody. Poprzez obserwację i fotografowanie drzew konkurs zachęcał młodzież do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, które stanowi alternatywę dla współczesnych form rozrywki.
      Podsumowanie konkursu nastąpiło 14 października 2015 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu, a w spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli także Arkadiusz Kiszka, podinspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim oraz wiceburmistrz Wągrowca Bogdan Smykowski.
      Podczas spotkania młodzież wysłuchała interesującej prezentacji na temat drzew przygotowanej przez pracownika ratusza. Następnie wiceburmistrz Smykowski podziękował uczestnikom za udział w konkursie i wręczył nagrody autorom najlepszych fotografii. Jury postanowiło wyróżnić Aleksandrę Sołtys uczennicę naszej szkoły, która  wzięła udział w tym konkursie. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Marzena Kamińska.

Comments are closed.