Bierzemy udział w ważnych akcjach charytatywnych

Po uzgodnieniu z panią dyrektor Aliną Machy RSU oraz szkolny wolontariat podjęły decyzję o przystąpieniu naszej szkoły do dwóch akcji charytatywnych, które będą przeprowadzone równocześnie w dniach od 14.12.2020 r. do 18.12.20220 r.

Pierwszą z nich jest akcja pomocy dla zwierząt w schronisku – zbiórka karmy i innych potrzebnych rzeczy dla zwierząt ze schroniska CYWIL w Rybowie. Można przynosić: karmę mokrą i suchą, koce, ręczniki, posłania, miski, obroże, smycze, środki pielęgnacji psów i kotów.

Koordynator dla klas I -III – Dominika Niechniedowicz – Kaźmierczak
Koordynator dla klas IV -VIII – Anna Żelazowska

Pomysłodawcą i koordynatorem tej akcji są RSU i szkolny wolontariat.

Druga akcja nosi nazwę “Radość w sreberku”.

Jakże miło jest w tym wyjątkowym świątecznym czasie móc dzielić się z innymi. W tym roku zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej , której pomysłodawczynią jest Joanna Mondra z Poznania – mama o wielkim sercu, zawodowo pracująca w sektorze medycznym. Akcja „Radość w sreberku” jest niezwykle prosta, jednocześnie w całej swej prostocie wspaniała. Polega na przekazaniu m.in. dzieciom z domów dziecka jedynie tabliczki mlecznej czekolady. Udział w wydarzeniu nie wymaga wiele, jest to drobna słodycz, ale jakże wiele znaczyć może dla innych. Jest jednak jeden warunek – aby całym swoim sercem owinąć słodycz w kolorowy papier. Tym sposobem każde dziecko wylosuje z worka czekoladę, która będzie różniła się jedynie papierkiem, a jednocześnie każda będzie wyjątkowa – inna i od serca. Tylko dlaczego właśnie czekolada? Bo nie wymaga dużego nakładu finansowego i daje odrobinę radości każdemu…Chcemy aby czekoladki trafiły do dzieci w domach dziecka w Poznaniu oraz w Wągrowcu.

Pomysłodawcą i koordynatorem tej akcji w naszej szkole jest Rada Rodziców.

ZBIÓRKI CZEKOLAD ORAZ RZECZY DLA SCHRONISKA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W DNIACH OD 14.12.2020 r. do 18.12.2020 r. W GODZINACH OD 8:00 do 14:00. RZECZY PROSIMY ZOSTAWIAĆ W PRZEDSIONKU (WEJŚCIE GŁÓWNE SZKOŁY) WEDŁUG NASTĘPUJĄCEGO HARMONOGRAMU:
14.12.2020 r. – klasy pierwsze
15.12.2020 r. – klasy drugie
16.12.2020 r. – klasy trzecie
17.12.2020 r. – klasy czwarte
18.12.202 r. – klasa szósta, siódme, ósma.

Comments are closed.