Dnia 31 października odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 Bal Świętych zorganizowany przez Parafię p.w. św. Wojciecha w Wągrowcu. Dzieci i rodzice przebrani za anioły oraz świętych przybyli najpierw do kościoła, gdzie odmówili różaniec, a później przeszli w korowodzie świętych do szkoły, gdzie rozpoczęła się zabawa. Uczestnicy balu mieli okazję zaprezentować swoje stroje oraz przedstawić postaci świętych, za których byli przebrani. Jak co roku, do najliczniejszego grona zaliczały się anioły, ale nie zabrakło też takich świętych, jak: Maria, matka Jezusa, Matka Teresa z Kalkuty, Jan Paweł II, Maksymilian Maria Kolbe, Jakub Apostoł, Franciszek, Józef, Józefina Bakhita, Hanna Chrzanowska, czy pierwsza święta Indianka – Katarzyna Tekakwitha. Dzieci obejrzały film o Janie Pawle II, a następnie mogły sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w Papieskiej Familiadzie. Jak na bal przystało, nie zabrakło też tańców i słodkiego poczęstunku. Wybrano i nagrodzono najlepiej przebranych i najbardziej roztańczonych. Nad przebiegiem całości czuwali ksiądz Damian Woźniak, pan Piotr Kośmicki – katecheta oraz panie wychowawczynie z Oratorium. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały specjalnie dla nich przeznaczony modlitewnik. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizwania balu oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Comments are closed.