Bądźmy bezpieczni w drodze do szkoły 

Dnia 2 lutego uczniowie klas drugich uczestniczyli w spotkaniu z profilaktykiem policyjnym. Pani Klaudia Rozmiarek przypomniała zasady prawidłowego przekraczania jezdni, zasady bezpiecznego poruszania się w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusu. Podkreśliła także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań. Sam zawód policjanta mocno ich zainteresował. Być może wśród drugoklasistów znajdują się przyszli mundurowi. 

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać policyjnego Pyrka. Już niebawem nasi drugoklasiści zaczną samodzielnie pokonywać drogę do szkoły, ważne jest więc, by robili to, zachowując poznane zasady bezpieczeństwa. 

Comments are closed.