Akcja charytatywna portalu edukacyjnego dyktanda.pl

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości portal edukacyjny dyktanda.pl organizuje I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się przez Internet.

Ideą akcji jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a co więcej, zbiórka środków na cel charytatywny lub społeczny.

Im więcej osób przyłączy się do wydarzenia, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przeznaczona przez organizatora na wybrany cel.

Każdy z uczestników ma możliwość zgłosić ważny dla niego cel charytatywny lub społeczny. Może to być np. pomoc dla chorej osoby albo zaopatrzenie w komputery do zdalnej nauki dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone fundusze, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie miał możliwość oddania jednego głosu. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze rezultaty, zostaną nagrodzone zwiększoną siłą głosu – tym samym będą posiadały większy wpływ na wynik głosowania.

Do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości organizatorzy zapraszają nie tylko osoby dorosłe, ale także uczniów szkół średnich i podstawowych. Za opracowanie tekstu dyktand, dopasowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmowane są na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Pokażmy w tym szczególnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie pomóżmy potrzebującym!

W przypadku pytań czy wątpliwości organizatorzy proszą o kontakt.

Do zobaczenia na Dyktanda.pl

Comments are closed.