Rocznica odzyskania niepodległości to wielkie wydarzenie dla wszystkich Polaków, na stałe wpisane  w kalendarz imprez naszej szkoły. 9 listopada uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na uroczystej akademii pt. „Czym dla ciebie jest ojczyzna”.  Brać uczniowska usłyszała poetyckie utwory patriotyczne Antoniego Słonimskiego i Tadeusza Różewicza. Całą uroczystość ubarwił chór No Name, który odśpiewał kilka pieśni patriotycznych, między innymi „My Pierwsza Brygada”, „O mój rozmarynie” oraz „Jest takie miejsce”. Czyste i przepiękne głosy chórzystów idealnie oddały patriotyczny charakter uroczystości. Występ artystów gimnazjaliści nagrodzili brawami.
      Na zakończenie głos zabrała p. dyrektor Danuta Kaniewska, mówiąc do zebranych, że dziś uczniowie nie muszą z bronią walczyć o wolną Polskę, ale swoją postawą np. uczęszczaniem na lekcje, przestrzeganiem zasad uczniowskich, mogą prezentować nowoczesny patriotyzm.
      Dzisiejszy dzień był wspaniałą lekcją patriotyzmu.
     Uroczystość wraz z uczniami klasy IIa, IIb i IIIb oraz chórem No Name przygotowały panie: Romana Mucha, Lucyna Walewska – Jastrząbek, Anna Zanto. Szkołę w odświętne dekoracje ubrały wraz z uczniami panie: Anna Kłos i Maria Rękosiak, a obsługą sprzętu zajął się pan Wojtek Andrzejewski.