Pedagog szkolny

Nadrzędnym zadaniem pedagoga szkolnego jest udzielanie pomocy uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji szkolnej, rodzinnej, dbanie o właściwy rozwój dzieci i młodzieży. Pedagog organizuje w szkole pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci i młodzieży, której celem jest wspomaganie rozwoju psychicznego i efektywności uczenia się. Podejmuje działania
diagnostyczne, profilaktyczne. Współpracuje z nauczycielami, rodzicami oraz instytucjami pozaszkolnymi.

NIEZAPRZECZALNIE GŁÓWNYM PARTNEREM W PRACY PEDAGOGA JEST UCZEŃ

Drogi uczniu, zgłoś się do pedagoga gdy:
1. Czujesz, że nikt Cię nie rozumie.
2. Masz problemy rodzinne.
3. Nie wiesz, jak poradzić sobie z problemem.
4. Chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz, jak to zrobić.
5. Znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.
6. Nie potrafisz porozumieć się z rówieśnikami.
7. Chcesz po prostu porozmawiać.

Rodzicu, zwróć się do pedagoga, gdy:

1. Niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka.
2. Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania.
3. Masz pytanie dotyczące wyników dziecka w nauce i jego funkcjonowania w szkole.
4. Twoje dziecko ma problemy w nauce, odnosi niepowodzenia szkolne.
5. Twoje dziecko ma problemy z podjęciem decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.
(Janusz Korczak)

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, zapraszam do współpracy. Wspólnie będziemy starali się wspierać Wasze pociechy w okresie dorastania.

Agnieszka Kuchta – pedagog szkolny, gabinet nr 43, tel. służb. 661 012 918.

Kinga Muszyńska-Greser – psycholog szkolny, gabinet nr 43, tel. służb. 579 620 944