W środę, 14 czerwca dwie grupy (65 osób) zainteresowanych uczniów klas pierwszych i drugich miały możliwość wzięcia udziału w niezwykłym spotkaniu przyrodniczym, zorganizowanym przez panią Lidię Muszyńską i panią Agnieszkę Gałowską.
     Gościem naszego gimnazjum był pan Jacek Pałasiewicz, właściciel „Ministerstwa Motyli”, na co dzień pracownik Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, gdzie od wielu lat prowadzi cieszącą się zainteresowaniem zwiedzających niezwykle barwną ekspozycję motyli. Podczas naszego spotkania zaprezentował uczniom niektóre okazy motyli i inne zwierzęta ze swojej  kolekcji.
     Uczniowie mogli w bardzo interesujący sposób poznać wiele ciekawostek z życia motyli, ślimaków, modliszek, patyczaków, węży i pająków. Prowadzący odkrywał przed zebranymi obszary świata przyrody dotąd nieznane wielu uczniom. Co szczególnie ważne, mówił on także bardzo dokładnie o zasadach zachowania się w przypadku bezpośredniego spotkania z prezentowanymi okazami w naturze ze względu na bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i zwierząt.
     Największą atrakcją dla uczestników spotkania była niewątpliwie możliwość dotknięcia i wzięcia na rękę modliszki czy wielkiego ślimaka, zawieszenia na własnej szyi węża dusiciela (na szczęście małego) czy spojrzenia oko w oko najprawdziwszej tarantuli. Dla wielu było to pierwsze takie doświadczenie, nierzadko przełamujące uprzedzenia i lęki przed nieznanym.
     Zajęcia z przyrodnikiem dostarczyły uczniom nie tylko wiedzy, ale także wrażeń i emocji, które zapewne zapadną im na długo w pamięć. Jak się okazuje świat przyrody na pierwszy rzut oka wydaje się niepozorny, w istocie jest jednak ogromnie barwny, bogaty i fascynujący.

Comments are closed.