Zwycięstwo w konkursie literackim

      Agata Kuliberda – dziś już absolwentka naszego gimnazjum – w maju 2014 roku wzięła udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Agnieszki Bartol pt. „Ja i mój świat”. Uczennica została jego laureatem. Nagroda przyznana została za indywidualność twórczą oraz wyjątkowe walory pracy. Agata napisała opowiadanie „Pozostawiona w cieniu”. Była to druga co do ważności nagroda, zaraz po Grand Prix. Dziewczynka w nagrodę otrzymała stypendium artystyczne, książki z utworami Agnieszki Bartol i laureatów poprzednich konkursów, gadżety, sprzęt marki Philips. Dodatkowym atutem będzie też wydanie opowiadania w formie książkowej wraz z tekstami pozostałych zwycięzców. Wszystkich prac, jakie napłynęły na konkurs, było ponad 900, tak więc wyróżnienie dla Agaty było  szczególne.
      Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu uświetniona została koncertem muzycznym w wykonaniu pianisty Piotra Grelowskiego oraz prezentacją nagrodzonych prac i wybranych utworów patronki konkursu, Agnieszki Bartol. Spotkanie odbyło się 26 września 2014 roku w sali kameralnej Regionalnego Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile. Koncert poprowadziła z gracją pani Maria Bochan, członek Zarządu Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol oraz prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Piły. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Gminę Piły. W trakcie wręczania jednej z nagród, pan Jan Arski, juror konkursu, przemówi fraszką do laureatów: „Niech was nie powstrzyma/ żadna bariera ani grobla/ przed literacką Nagrodą Nobla”.
      Po południu w siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Piły odbyły się warsztaty literackie z udziałem jurorów i laureatów konkursu oraz biesiada literacka.
      Agata swoją pracę tworzyła pod kierunkiem polonisty, pani Emilii Bąk.

 

Previous

Comments are closed.