ZŁOTA KURTYNA 2018 dla teatru ,,SZANSA”

      W piątek, 16 listopada w MDK w Wągrowcu odbyły się Jubileuszowe XX Powiatowe Konfrontacje Małych Form Teatralnych KURTYNA 2018.  W przeglądzie wzięło udział 12 zespołów. Szkolny teatr ,,SZANSA” pod kierunkiem Marii Strzyżyńskiej wystawił sztukę pt. ,,Moja świadomość tańczy”. Scenariusz widowiska oparty jest na utworach poetyckich Mirona Białoszewskiego, zwanego ,,Poetą rupieci”. Spektakl jest opowieścią o tym, czego nie zauważa się na co dzień, a co ma duży wpływ na postrzeganie świata. Nasza świadomość na nowo kreuje przedmioty codziennego użytku, takie jak: krzesło, grzebień, łyżkę durszlakową, piec czy solnicę. Jest to powód do refleksji i zabawy w poszukiwaniu nowych znaczeń abstrakcyjnej rzeczywistości. Okazali się najlepszą grupą w kategorii: gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne, zdobywając ZŁOTĄ KURTYNĘ.

      A oto zwycięzcy: Julia Biskup, Martyna Kołodziejczuk, Kamila Rosół, Martyna Trafas, Wiktoria Wesołowska, Natalia Wojtych, Maciej Glimm, Zbigniew Korbal, Piotr Kowalczewski Piotr Mucha, Łukasz Pochylski, Norbert Przybylski, Kamil Sobecki, Wojciech Zmuda.

Comments are closed.