Zaproszenie na bezpłatne warsztaty dla rodzin

 Miejski Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza mieszkańców Wągrowca do udziału w bezpłatnych warsztatach pn. Program Wzmacniania Rodziny. 

Adresatami warsztatów są rodzice i ich dzieci w wieku 10-14 lat. Dla dzieci/młodzieży to okres dążenia do niezależności, co często staje się powodem napięć i konfliktów w rodzinie, zwłaszcza, że w tym wieku pojawiają się problemy związane m.in. z wypełnianiem obowiązków szkolnych, zachowaniem w domu, nieodpowiedzialnymi, a czasem niebezpiecznymi zabawami, a także pierwszymi próbami picia alkoholu czy palenia papierosów.

Problemom tym można zaradzić, w czym wydatnie pomóc mogą warsztaty organizowane  przez MOPiRPA.

Zapisy osób zainteresowanych udziałem w bezpłatnych warsztatach będą prowadzone do 11 października, od poniedziałku do piątku, w godz. od 8:00 do 16:00 pod nr tel 67 26 888 14.

Rodzice lub opiekunowie wraz z podopiecznymi, którzy zdecydują się na udział w warsztatach, wezmą udział w siedmiu spotkaniach,organizowanych raz w  tygodniu, w soboty  w godzinach od 10:00 do 12:00. Każde będzie trwało ok. dwóch godzin, a głównym ich celem będzie możliwość poznania metod rozwiązywania problemów omawianych podczas każdej z sesji. Spotkania będą prowadzone przez uprawnionych edukatorów rodzin, mających duże doświadczenie w pracy z młodzieżą i z rodzinami.

Zapraszamy do udziału.

Więcej o programie można przeczytać na stronie: http://mopirpa-wagrowiec.pl/aktualnosci/program-wzmacniania-rodziny-10-14  

 

 

 

Comments are closed.