Zajęcia z automatyki i robotyki

      24 marca 2017 r. uczniowie z klas 1b, 1e, 2a, 2c, 2d, 2i i kilkoro z klasy 3c wzięli udział w zajęciach z automatyki i robotyki. Podczas zajęć, prowadzonych przez pana Artura Molendowskiego, gimnazjaliści mogli poznać tajniki projektowania, budowania i programowania robotów. Prowadzący podkreślił, że bardzo ważną rolę w przygotowaniu robotów do pracy odgrywają przedmioty szkolne takie, jak: matematyka, fizyka, informatyka, a szczególnie ważny jest język angielski, bez znajomości którego nie zaprogramuje się żadnego robota. Uczniowie dowiedzieli się też, gdzie obecnie stosuje się roboty, np. w fabrykach samochodów czy w medycynie. Spotkanie zachęciło do zgłębienia inżynierskiej wiedzy i poszukiwania innowacyjnych, informatycznych rozwiązań.

Comments are closed.