Zajęcia edukacyjne w Ośrodu Edukacyjnym UAM w Pile

      Dnia 7 października 2016 r.  młodzież naszego gimnazjum z klas IIIa oraz  IIa  wzięła udział w zajęciach edukacyjnych  w  Zamiejscowym Ośrodku Edukacyjnym w Pile UAM w Poznaniu. Zajęcia praktyczne zostały poprzedzone ciekawym wykładem dla całej grupy  o roli zadrzewień w obszarach miejskich. Następnie w dwóch grupach naprzemiennie  uczniowie ćwiczyli swoją spostrzegawczość w trakcie obserwacji roślin w terenie oraz swoje pewne ruchy ręki przy pracy z odczynnikami chemicznymi       w laboratorium chemicznym. Nowoczesny budynek Zamiejscowego Ośrodka Edukacyjnego z pięknymi salami wykładowymi, świetnie wyposażone laboratorium chemiczne zrobiły na uczniach bardzo duże wrażenie. Młodzież wróciła zadowolona z takiej formy zdobywania wiedzy i umiejętności.

Comments are closed.