XVI Gimnazjada – III miejsce

      2 czerwca 2015 r. w Jarocinie odbył się Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Piłce Nożnej Chłopców. Naszą szkołę, pod opieką pana Pawła Galusa, reprezentowali: Kamil Mirek, Norbert Wieczorek, Damian Śmigielski, Mateusz Tyll, Kacper Stangierski, Gracjan Krawiec, Jakub Kubiński, Sebastian Kasperski, Mikołaj Matuszak i Kacper Fifer.
      Turniej podzielony był na dwie grupy: A i B. Do grupy A zostali przydzieleni zawodnicy z Jarocina, Kalisza, Lubonia i Leszna, a do grupy B gimnazjaliści z Wągrowca, Poznania, Gniezna i Konina. Nasza drużyna rozegrała trzy mecze grupowe i tylko jeden przegrała z Koninem 0 – 1, a pozostałe wygrała z Poznaniem 3 – 0 oraz z Gnieznem 4 – 0. Półfinał chłopcy zagrali z Jarocinem, uzyskując remis 1 – 1, a w rzutach karnych lepsi okazali się przeciwnicy, wygrywając 1 – 2. Ostatni mecz zespół naszego gimnazjum zagrał z Kaliszem i wygrał wynikiem 4 – 2, zdobywając tym samym III miejsce w województwie wielkopolskim. Najlepszym strzelcem turnieju uznano Jakuba Kubińskiego, który zdobył aż 9 bramek. Gratulujemy sukcesu!

 

Comments are closed.