XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Cystersach

      Zuzanna Wronkowska zwyciężczynią XV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Cystersach. Konkurs organizowany jest corocznie przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu. Również w tym roku odbył się 18 maja 2017 roku. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: kl. I – III, IV – VI i gimnazja. Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Ślusarczyk z kl. IIa, Zuzanna Wronkowska i Joanna Wawrzyniak z kl. IIb. Uczestnicy napisali test sprawdzający wiedzę, uczestniczyli w warsztatach plastycznych oraz odpowiadali indywidualnie na pytania komisji konkursowej w obecności publiczności. Po obejrzeniu przedstawienia o historii zakonu i powstaniu naszego miasta odbyła się dekoracja i nagradzanie zwycięzców. W najstarszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Zuzanna Wronkowska z kl. IIa. Uczennicę do konkursu przygotowała p. Anna Zanto.

 

Comments are closed.