XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny w Żelicach

      Kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbył się w sobotę 18 marca w Żelicach. Była to już XIII edycja tego konkursu. Na starcie stanęło kilkudziesięciu uczniów z 9 gimnazjów powiatu wągrowieckiego. Nasza szkołę reprezentowało  6  uczniów, po dwóch z każdego poziomu: Julianna Jakubiak i Paweł Przybyłek  z klasy 3a, Katarzyna Wojtecka Magdalena Ślusarczyk z klasy 2a,  Kacper Antkowiak z klasy 1h oraz Krzysztof Twardowski z klasy 1b. Uczniowie przez ponad godzinę zmagali się z trudnymi  zadaniami matematycznymi. Najlepsze wyniki uzyskali:

Julianna Jakubiak –  II miejsce w kategorii klas III,

 Krzysztof Twardowski  II miejsce wśród uczniów klas I

Paweł Przybyłek  – III miejsce  na poziomie klas trzecich.

      Wszyscy matematycy  biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, a wyróżnieni uczniowie nagrody. Do udziału w konkursie uczniów przygotowywały panie: Mirosława Jakubiak, Izabela Lisiak  oraz Małgorzata Nowicka.

Comments are closed.