XI finał Konkursu Wiedzy o Antyku.

      30 marca 2017 roku w Collegium Maius Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się XI finał Konkursu Wiedzy o Antyku. Wzięli w nim udział najlepsi gimnazjaliści i licealiści województwa wielkopolskiego. Konkurs składał się z części pisemnej dla uczniów gimnazjum i liceum oraz części ustnej dla licealistów. Część pisemna dotyczyła mitologii greckiej i rzymskiej, a także historii Grecji i Rzymu. Gimnazjalistka – Barbara Działowska z klasy III a – przygotowywała się do konkursu, korzystając z literatury akademickiej. W czasie oczekiwania na wyniki zmagań konkursowych organizatorzy zaprosili uczestników wraz z opiekunami do Muzeum Narodowego w Poznaniu na lekcję pt. „Mitologia w malarstwie”. Następnie ogłoszono wyniki. Na 39 uczestników Basia zajęła II miejsce i została finalistką konkursu antycznego. Opiekunem gimnazjalistki był pan Dariusz Bąk. Obojgu gratulujemy.

Comments are closed.