Wysiłki drugoklasistów nagrodzone – wygrali książki dla szkolnej biblioteki!

6 listopada 2019 uczniowie klasy 2a ze Szkoły Podstawowej nr1 w Wągrowcu, jak co roku, świętowali Dzień Głośnego Czytania. Tym razem towarzyszyli im sympatyczni bohaterowie książki Renaty Piątkowskiej „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany Gangu Słodziaków”: sarenka Hania, borsuk Bartek, dzięcioł Dominik i nietoperz Nikodem oraz gromadka uroczych juniorów: lisek Lucuś, zajączek Zuzia, mały nietoperz Nikoś, dzięcioł Dominiczek, sówka Zosia oraz pszczółka Pola.

To właśnie ich wesołe i pouczające przygody bawiły wszystkich uczestników spotkania w ramach zajęć bibliotecznych z p. Karoliną Gąsiorek-Burdelską. Sala lekcyjna zamieniła się w leśną polanę, a najmłodsi czytelnicy przenieśli się w świat uroczego Gangu Słodziaków. Wykonaliśmy piękne prace z postaciami słodziaków, które dbają tak jak my o środowisko. Punktem kulminacyjnym było wspólne posadzenie drzewka, które będzie ozdobą naszej szkoły.To było wyjątkowe spotkanie z książką – jednogłośnie ocenili mali czytelnicy .Prace z tego spotkania zostały wysłane na Ogólnopolski Konkurs „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”.

Nasze starania zostały nagrodzone. Dnia 19.02.2020 r. otrzymaliśmy nagrodę w postaci nowych książek do naszej biblioteki.

Comments are closed.