Wymiana sportowa polsko – niemiecka

      Na przełomie lipca i sierpnia grupa młodzieży z naszego gimnazjum przebywała w mieście partnerskim Adendorf w Niemczech. Dziewczęta i chłopcy pojechali tam w ramach wymiany sportowej. Grupa uczestników liczyła 45 osób. Jak zawsze gimnazjaliści zakwaterowani byli w zaprzyjaźnionej szkole Schule im Katzenberg. Wymiana ta była dofinansowana przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży – organizację powołaną przez Rządy Polski i Niemiec w celu wspierania finansowego spotkań młodzieży z obu krajów.
      W ramach projektu młodzież nie tylko realizowała podstawowy cel, którym były treningi podnoszące umiejętności sportowe, metody i formy gry w piłkę ręczną, ale także poznawała okolice Adendorfu oraz zwiedzała zabytki i atrakcje Luneburga. Poprzez bezpośredni kontakt z rówieśnikami młodzież doskonaliła umiejętności posługiwania się językiem niemieckim i angielskim. Gimnazjaliści odwiedzili również wiele instytucji i towarzystw sportowych działających w Adendorfie i Luneburg.
      Młodzi sportowcy korzystali także z atrakcji kompleksu rekreacyjnego „Salu”, który jest wizytówką miasta. Dziewczęta i chłopcy pojechali też do „Haide Parku” w Soltau, gdzie mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji jakie proponuje ten park rozrywki.
      Kadra kierownicza wymiany poznawała zasady funkcjonowania szkolnictwa i instytucji sportowych w Niemczech. Opiekunowie zarówno naszej grupy, jak i grupy niemieckiej po dyskusjach ustalili  termin wymiany na następny rok. Tym razem młodzież niemiecka przyjedzie do naszego gimnazjum w Wągrowcu. 

 

 

 

Comments are closed.