Ponad czterdziestoosobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Włoch. W dniach od 4 do 10 maja zwiedziła najpiękniejsze zabytki Rzymu antycznego i barokowego, m. in.Plac Wenecki, Forum Romanum, Palatyn, Koloseum, Panteon, Zamek i Most św. Anioła, Plac Navona, di Trevi, Schody Hiszpańskie. Następnie udała się do Bazyliki św. Piotra w Watykanie, aby poznać historię tego miejsca i odwiedzić grób Jana Pawła II.
     8 maja, w rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej, młodzież odwiedziła Cmentarz Żołnierzy Polskich na Monte Cassino. W hołdzie poległym Polakom odśpiewała hymn narodowy i wpisała się do księgi pamiątkowej.Tego samego dnia uczniowie mogli też podziwiać piękne widoki nad Morzem Tyrreńskim.
    Ostatnim punktem programu wycieczki był pobyt we Florencji, w której można było zwiedzić Katedrę Santa Maria del Fiore, Baptysterium czy most Złotników.
    Wycieczka okazała się wspaniałą lekcją historii, sztuki, wiedzy o społeczeństwie, geografii, ale przede wszystkim patriotyzmu. Pozwoliła młodzieży przyjrzeć się z bliska miejscom, które dotychczas znała jedynie ze zdjęć i filmów. Umożliwiła też poznanie zwyczajów i obyczajów Włochów.
     Wspaniała pogoda oraz ogromne zdyscyplinowanie uczestników pozwoliły mile i owocnie spędzić czas na ziemi włoskiej.
      Dziękujemy! Opiekunowie i organizatorzy: Maria Strzyżyńska, Barbara Nowak, Anna Kłos, Wojciech Woźny oraz  Biuro Turystyczne EDUTOUR p. Piotra Babiaczyka.

      Hymnu, który zaśpiewała młodzież, możesz posłuchać tutaj.

 

Comments are closed.