21 grudnia uczniowie klas 1e, 2f, 2i oraz 3i udali się wraz z opiekunkami na wycieczkę do stolicy Wielkopolski. Celem wycieczki było odwiedzenie trzech niezwykle ciekawych muzeów. Pierwszym z nich była Brama Poznania ICHOT – multimedialne muzeum zajmujące się prezentowaniem historii Ostrowa Tumskiego. W nim uczniowie w niecodzienny sposób mogli zapoznać się z historią najważniejszego miejsca w historii Poznania. Następnie grupa udała się do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną n.t. "Perspektywa i barwa w malarstwie różnych epok". Oglądanie dzieł sztuki malarskiej połączone zostało z wykładami na ten właśnie temat. Ostatnim, najsmaczniejszym punktem programu, było odwiedzenie Muzeum Rogala Poznańskiego, w którym uczniowie brali udział w powstawaniu rogali marcińskich, ucząc się jednocześnie nowych słów w gwarze poznańskiej. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani pysznymi rogalami.
       Podczas wyjazdu uczniowie spędzili wspólnie czas z pożytkiem dla ich wiedzy oraz żołądków.

Comments are closed.