Wycieczka do Poznania, czyli przyjemne z pożytecznym

W poniedziałek 2 grudnia 44 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Poznania. Jej celem było obejrzenie w Teatrze Muzycznym spektaklu pt. „Kosmos”, odwiedzenie Starego Rynku i poznanie historii wybranych obiektów znajdujących się w jego obrębie, a następnie odwiedzenie Jarmarku Bożonarodzeniowego na Placu Wolności.

Spektakl pt. „Kosmos” okazał się ciekawym, kolorowym, rozśpiewanym musicalem, w którym uczniowie mogli oglądać zarówno dorosłych artystów, jak i swoich rówieśników. Jak czytamy na stronie teatru, musical ten to niepowtarzalna opowieść Wszechświata, zachwycających gwiazd, planet, księżyców, o jego sile niewyjaśnionej, doskonałej, która daje życie nieskończone. Nieziemska baśń obiektów astronomicznych, przedstawiona poprzez śpiew, akrobacje, różne techniki tańca, muzykę (cyt. za https://www.teatr-muzyczny.pl/spektakle/musical-kosmos/191).

Z teatru uczestnicy wycieczki przeszli na Stary Rynek, gdzie najpierw wzięli udział w quizie na temat Ratusza, poznańskich koziołków oraz Muzeum Rogala, o których to obiektach opowiedziały im w czasie podróży do Poznania koleżanki Amelia Strachel z 6 b oraz Ola Konicka z 5 a. Na wszystkie pytania udało się odpowiedzieć poprawnie. Następnie, gdy wybiło południe, wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli mini spektakl na wieży Ratusza, czyli trykające się 12 razy koziołki oraz hejnał grany w tym czasie przez trębacza.

Ze Starego Rynku uczniowie przeszli na Plac Wolności, czyli miejsce Jarmarku Bożonarodzeniowego. Tam największym zainteresowaniem cieszyły się diabelski młyn oraz mini rollercoaster, a dopiero w dalszej kolejności zakupy świątecznych upominków czy gorącej herbaty.

Wycieczkę zorganizowała pani Anna Żelazowska, a opiekunami poza nią były panie Wiesława Kadow i Marzena Kamińska.

 

Comments are closed.