Wycieczka do biblioteki w Skokach

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI W SKOKACH

17 września kl. 2b wraz z wychowawczynią,panią Iloną Łaszewską, gościła w murach  Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Skoki im. Eugeniusza Paukszty w Skokach na zaproszenie Pani Elżbiety Skrzypczak.

Po serdecznym powitaniu i ciepłej herbacie zwiedziliśmy salę muzyczną, gdzie dzieci mogły nie tylko dotknąć wielu instrumentów muzycznych, ale i zagrać na nich. Dobra, choć krótka zabawa, była możliwa w sali multizabawy. Następnie przyszła kolej na właściwą część biblioteki, w której zobaczyliśmy wypożyczalnię  wyposażoną  w salę wielofunkcyjną oraz czytelnię. Tam czekała na nas prawdziwa atrakcja – spotkanie z artystami  z „Filharmonii Pomysłów” i przedstawienie „Gdzie mieszkają dźwięki” z cyklu „Na granicy  pięciolinii”.  Na scenie  pojawili się Muzolek i Muzolinka, którzy w zabawny sposób zaznajomili nas z instrumentami: ukulele i helikonem. Wspólnie zaśpiewaliśmy też piosenkę  o sensostworkach. Był to dla nas czas miłej zabawy i nauki. Dziękujemy.

Specjalne podziękowania dla Pani Korbal i Pani Skrzypczak za opiekę nad dziećmi. 

 

Comments are closed.