Wstąpili w szeregi czytelników

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, musieli w trakcie zajęć wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, rozwiązać zagadki i rebusy czytelnicze, z czym poradzili sobie na szóstkę.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne, dzieci uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i zakładek do książek.

Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie zawsze będą mile widziani.

Uroczystość zorganizowała i przeprowadziła pani Karolina Gąsiorek-Burdelska – nauczyciel bibliotekarz.

Comments are closed.