W dniach 11 i 12 grudnia 2015r, tj. w piątek i w sobotę, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej pt. „Tak. Pomagam”. Akcję przeprowadzono we współpracy z  Caritas w pięciu wągrowieckich marketach. W zadanie to  zaangażowało się aż 10 wolontariuszy gimnazjalnych. Akcja „Tak. Pomagam”  polegała na zbiórce produktów spożywczych z długim terminem ważności, np. makaronów, mąki, cukru, kasz, konserw itp. Zebrane produkty trafią za pośrednictwem Caritas do osób potrzebujących. Zadaniem wolontariuszy było gromadzenie produktów do specjalnie oznakowanych koszy, rozdawaniu ulotek informujących o akcji oraz oczywiście dziękowanie naszym mieszkańcom za dobre serce i życzenie wesołych świąt!