W niedzielę, 21.12.2014 w sali MDK w Wągrowcu odbył się Wigilijny Wieczór Kolęd. Organizatorami imprezy było Gimnazjum nr 1 i MDK. Na koncert przybył Burmistrz Wągrowca Krzysztof Poszwa, Przewodniczący Rady Miejskiej – Zbigniew Byczyński, dyrektorzy placówek oświatowych, a także bardzo liczne grono słuchaczy. W imieniu gospodarzy wszystkich przybyłych na kolędowanie powitała pani Wiesława Kadow, życząc niezapomnianych wrażeń. Na scenie w repertuarze kolędowym zaprezentowały się zespoły ze szkół podstawowych – DWÓJKOŚPIEWACY pod dyrekcją Joanny Bucholtz, PEREŁKI pod dyrekcją Hanny Korbal (SP2), 3 po 3 pod dyrekcją Agaty Drążkiewicz (SP3) FORTE pod dyrekcją Marzeny Mycielskiej (SP4), a także Chór MALEŃKI pod dyrekcją Tomasza Kotwicy z MDK i chór NO NAME pod dyrekcją Lucyny Walewskiej – Jastrząbek z Gimnazjum nr 1. Wśród występujących i słuchaczy zapanowała iście świąteczna atmosfera. Całe przedsięwzięcie zakończyło się pięknym, bardzo wzruszającym momentem – wspólnym, zaśpiewanym przez ponad 150 młodych wokalistów, kolędy LULAJŻE JEZUNIU. Na zakończenie imprezy pani Lucyna Walewska – Jastrząbek w imieniu organizatorów podziękowała nauczycielom, wykonawcom za perfekcyjne przygotowanie, publiczności za tak liczne przybycie i panu Witoldowi Krystkowiakowi za nagłośnienie i iluminacje świetlne.
      Posłuchaj kolęd w wykonaniu chóru NO NAME: DUDKA, NOEL, RADUJTJESJA (a capella) – kliknij tutaj

Comments are closed.