Wakacyjni Giganci Programowania

Nauczyciel informatyki Danuta Kaniewska serdecznie zachęca Uczniów SP1 do udziału w czasie wakacji w darmowych warsztatach i kursach programowania:

1. „Wakacje z Gigantami” to cykl pięciu darmowych warsztatów online w formie webinarów, podczas których dzieci i młodzież w wieku szkolnym zostaną wprowadzone w podstawowe tajniki programowania w językach Scratch oraz Python.

Pierwsze cztery lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w środowisku Scratch oraz App Inventor dla młodszej grupy wiekowej lub języka Python dla starszych uczniów.

Ostatnia, piąta lekcja, połączona jest z akcją “Bezpieczny Internet Online”. Zajęcia poświęcone będą tematyce cyberzagrożeń i zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i będą prowadzone z podziałem na 2 grupy wiekowe: 9-12 oraz 13-18 lat. Dla każdej z grup program został specjalnie dopasowany.

Program startuje już 7 lipca. Aby wziąć udział w zajęciach, rodzice  mogą już teraz zarejestrować dziecko na wydarzenie.

Zapisy pod adresem:

• Wakacyjne kursy programowania online dla osób w wieku 7-18 lat.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Podział na grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-14 lat, 15-18 lat.

Organizator: „Informatyka bez granic”

Zapisy pod adresem: