7 listopada 2014 roku dwie uczennice naszego gimnazjum, Daria Maciejewska oraz Oliwia Kilichowska, wzięły udział w VIII Turnieju Recytatorskim „Głos Poezji”. Celem konkursu było uwrażliwianie młodych ludzi na piękno języka ojczystego poprzez kontakt z poezją. W tym roku należało zaprezentować wiersze Pokolenia Kolumbów, ludzi których młodość przypadła na lata wojny. Dziewczynki przygotowały wiersze K. K. Baczyńskiego „Pokolenie” oraz Tadeusza Gajcego „Na progu”. Gimnazjalistki przedstawiły ciekawe interpretacje obu tekstów. Niestety, tym razem nie udało się zdobyć nagrody, jednak uczennicom należy się pochwała za godne reprezentowanie szkoły.
      Po występach, które miały miejsce w Bibliotece Publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Skokach, uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek oraz do zwiedzenia nowej siedziby biblioteki, która uzyskała dotację unijną i w tej chwili wygląda przepięknie. Obecnie wyposażona jest  w bogate zbiory książek i komputerów. Na co dzień odbywają się liczne zajęcia, m. in. z języków obcych, gry na instrumentach, fittnesu, a także spotkania ze sztuką dla młodszych dzieci.
      Ponadto młodzież została zaproszona do obejrzenia wystawy, którą zaprezentowano na powietrzu. Dotczyła ona powstania warszawskiego. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali interesującego wykładu pana Andrzeja Surdyka. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli obejrzeć film „Biegnij chłopcze, biegnij”, jednak ze względu na późną godzinę, seans został przełożony na inny dzień.
      Dziewczyny do konkursu przygotowały panie: Wiesława Kadow i Emilia Bąk.

Comments are closed.