VIII Powiatowy Konkurs Chemiczny

      Dnia 21 marca odbył się VIII Powiatowy Konkurs Chemiczny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie klasy III a: Pola Dobrogojska, Julianna Jakubiak, Agata Grabicka, Tymoteusz Nowak i Bartosz Włodarczyk. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 20 zadań zamkniętych i trzech zadań otwartych. Po napisaniu testu wszyscy uczestnicy konkursu wysłuchali wykładu prof. UAM dr. hab. Karola Kacprzaka na temat: "Zbrodnia i chemia o toksykologii sądowej". Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu: Julianna Jakubiak i Bartosz Włodarczyk zajęli II miejsce, a Agata Grabicka wywalczyła III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała pani Aleksandra Ziętowska  Gratulujemy zwycięzcom!

 

Comments are closed.