VII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej

      W dniach 13 – 15. 02. 2015 r. nasze gimnazjum było organizatorem VII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców. Na zaproszenie UKS Olimpijczyk odpowiedziały 23 zespoły z całej Polski. Gościliśmy drużyny z Płocka, Opola, Wielunia, Poznania, Bydgoszczy, Szczecina, Gryfina, Zielonej Góry, Koszalina, Lubina, Gołańczy i Wągrowca. Mecze rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych, w których zagrało blisko 400 zawodników. Rozgrywki rocznika 2000 odbywały się w hali wągrowieckiego OSiR-u, chłopcy z rocznika 2001 grali w hali gimnazjum, a w oddalonej o kilkanaście kilometrów Gołańczy grały dzieci z rocznika 2002. 
      Po trzydniowych rozgrywkach wyłonione zostały najlepsze drużyny. Niepokonane w każdej kategorii wiekowej okazały się zespoły z Płocka. Nasi gimnazjaliści zajęli III miejsce w grupie wiekowej rocznika 2000 oraz VI miejsce w roczniku 2001. Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę to: Marcin Batura, Marcin Malczewski, Igor Drzazgowski, Kacper Paszkiet, Łukasz Szepielak, Sławomir Brenk, Michał Wiśniewski, Jakub Sokołowski – rocznik 2000 oraz Przemysław Wrzesień, Dawid Brant, Andrzej Krzymiński, Kacper Jankowski, Kamil Małecki Michał Maćkowiak, Kamil Gąsior, Wojciech Babiaczyk, Szymon Baczyński, Mikołaj Sobkowiak, Kacper Kozak, Filip Lewandowski, Filip Liske, Bartosz Włodarczyk, Maciej Biniewski – rocznik 2001.
      W uroczystym zakończeniu turnieju, które odbyło się w niedzielę udział wzięli  zaproszeni goście: burmistrz Wągrowca – pan Krzysztof Poszwa, burmistrz Gołańczy – pan Mieczysław Durski, starosta wągrowiecki – pan Tomasz Kranc, dyrektor OSiR-u, pan Piotr Łuszcz, przedstawiciel Nielby Wągrowiec, pan Zbigniew Stanisławski oraz pełniąca obowiązki dyrektora gimnazjum, pani Danuta Kaniewska. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe zdjęcie i kubek z logo turnieju, a drużyny, które zajęły czołowe miejsca, medale i puchary. Wyróżniono również grę indywidualną poszczególnych zawodników i uhonorowano ich nagrodami rzeczowymi. Uroczystość umilił występ zespołu Keep, który zaprezentował układ taneczny.

 

 

Comments are closed.