VI Wągrowieckie Kolędowanie

Już po raz szósty odbyło się w naszej szkole Wągrowieckie Kolędowanie. Można zatem śmiało powiedzieć, że stało się to tradycją. W tym roku motywem przewodnim byli pastuszkowie, którzy jako pierwsi oddali cześć Jezusowi, by następnie roznieść wieść po okolicy. Zawołaliśmy więc: "Pastuszkowie, przybywajcie …” i rozpoczęliśmy koncert.

Na scenie wystąpiły chóry i zespoły muzyczne z Wągrowca:

NO NAME ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod dyrekcją pani Lucyny Walewskiej Jastrząbek,

SOPRANO ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod dyrekcją pani Marii Rękosiak,

Tempo II ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod dyrekcją pani Moniki Serwatki,

CHÓR MALEŃKI z Miejskiego Domu Kultury pod dyrekcją pana Tomasza Kotwicy,

CANTORES DEI z Parafii pw. Św. Wojciecha pod dyrekcją pani Ewy Kamienieckiej-Cyranek,

MICHAŁKI z Parafii bł. Michała Kozala pod dyrekcją pani Hanny Korbal,

ORKIESTRA SMYCZKOWA z Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu pod dyrekcją pani Henryki Kaczmarek-Piwońskiej,

TRZY PO TRZY ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod dyrekcją pani Agaty Drążkiewicz.

Uwieńczeniem koncertu był wspólny śpiew kolędy ,,Przybieżeli do Betlejem pasterze”. I tak wraz z pastuszkami dotarliśmy do Betlejem.

Tajemnica, jaką niesie ze sobą Boże Narodzenie, sprawia, że cały świat się zmienia, a serca ludzi wypełnia miłość i szacunek do drugiego człowieka.

Na koniec konferansjerzy Natalia Wojtych oraz Kewin Łosiński (absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1) życzyli wszystkim zgromadzonym, by ta miłość i pokój stały się udziałem każdego dnia w Nowym 2020 Roku.

Do VI Wągrowieckiego Kolędowania zaprosiła wszystkich p. Lucyna Walewska-Jastrząbek – pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia.