VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Żelicach

W sobotę 21 maja w Zespole Szkół w Żelicach odbył się VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 30 uczniów z gimnazjów w Żelicach, Rąbczynie, Skokach, Mieścisku oraz Wągrowcu. Naszą szkołę reprezentowało sześć uczennic: Weronika Narodowiec, Kinga Moeglich, Natalia Fisz i Katarzyna Nowakowska z III c (uczennice p. Wiesławy Kadow), Marta Krawczyńska z 3 d (uczennica p. Iwony Jopp) oraz Aneta Zalewska z 2 c (uczennica p. Emilii Bąk). Wraz z pozostałymi uczestnikami dziewczyny zmagały się z zadaniami ortograficznym z literami H i CH w roli głównej. Wśród nich znalazły się krzyżówki ortograficzne, zadania na kreatywność  i spostrzegawczość oraz "biegane" dyktando. Nasze gimnazjalistki poradziły sobie doskonale. Kinga Moeglich i Weronika Narodowiec zajęły I miejsce i w nagrodę otrzymały bony w wysokości 125 zł do zrealizowania w księgarni "Locum" w Wągrowcu.
      Natalia Fisz i Katarzyna Nowakowska zajęły IV miejsce i również otrzymały bony do księgarni  – na kwotę 50 zł. Marta Krawczyńska i Aneta Zalewska zajęły VII  miejsce i otrzymały karnet do kina MDK na wybrany przez siebie film. Gratulujemy dziewczynom, dziękując jednocześnie za godne reprezentowanie naszej szkoły!