VI Powiatowy Konkurs Chemiczny

      17 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu odbył się VI Powiatowy Konkurs Chemiczny dla uczniów gimnazjum i liceum. W konkursie wzięło udział 40 uczniów z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów.  I miejsce zajął Wojciech Kłos z klasy III a, a III miejsce Cyprian Bartkowiak z klasy III g. Opiekunem uczniów była pani Aleksandra Ziętowska.
       Uczniowie musieli rozwiązać test, który składał się z 20 zadań zamkniętych i trzech otwartych. Po napisaniu testów wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie wysłuchali wykładu pana dr hab. Karola Kacprzaka na temat: „Chemii miłości”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Po wykładzie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczniowie dyplomy za udział w konkursie.

 

 

Comments are closed.