V Wągrowieckie Kolędowanie

4 stycznia 2019 r. w holu głównym naszej szkoły odbyło się V Wągrowieckie Kolędowanie – koncert kolęd i pastorałek pod hasłem: ,,Hej kolęda, kolęda” w wykonaniu dzieci i młodzieży z wągrowieckich szkół i placówek.

Zaprezentowało się dziesięć zespołów:

– NO NAME  pod dyrekcją p. Lucyny Walewskiej Jastrząbek

– SOPRANO  pod dyrekcją p. Marii Rękosiak

– TEMPO 2 pod dyrekcją p. Moniki Serwatki

– PEREŁKI pod dyrekcją p. Hanny Korbal

– TRÓJKOLOR pod dyrekcją p. Beaty Przybylskiej

– TRZY PO TRZY pod dyrekcją p. Agaty Drążkiewicz

Ponadto:

– CANTORES DEI ze scholii przy parafii p.w. św. Wojciecha pod dyrekcją p. Ewy Kamienieckiej Cyranek

– MICHAŁKI z parafii p. w. Bł. Michała Kozala pod dyrekcją p. Hanny Korbal

– ORKIESTRA SMYCZKOWA z MDK pod dyrekcją p. Henryki Kaczmarek Piwońskiej

– ZESPÓŁ WOKALNY z MDK pod dyrekcją p. Marty Jastrząbek

Chórzystom oraz instrumentalistom towarzyszyła grupa teatralna SZANSA, pod kierunkiem  p. Marii Strzyżyńskiej, która zaprezentowała spektakl pt. ,,Kolędnicy”.

Na zakończenie koncertu wszystkie zespoły oraz publiczność zaśpiewali kolędę ,,Bóg się rodzi”.

Pomysłodawczynią oraz głównym organizatorem tego przedsięwzięcia, jak co roku,  była p. Lucyna Walewska Jastrząbek. Scenografię przygotowała i wykonała p. Anna Kłos wraz z uczniami gimnazjum. Nad opieką techniczną czuwała p. Danuta Kaniewska przy współpracy p. Wojciecha Andrzejewskiego, natomiast wystrojem stołu biesiadnego dla gości i uczestników zajęły się panie: Wiesława Kadow, Agnieszka Staniszewska oraz Anna Żelazowska.

Podziękowania należą się także wszystkim sponsorom tej ,,słodkiej uczty”, czyli  RODZICOM uczniów klas pierwszych i drugich oraz NAUCZYCIELOM  SP 1.