Szanowni Państwo!

W związku z pytaniami dotyczącymi wzrostu cen za obiady w stołówce szkolnej od 19.09.2022 r., informuję, że jest to spowodowane wzrostem cen produktów żywnościowych, z których posiłek jest przygotowywany, a także wzrostem cen energii, paliw (gazu). Kwota całego dwudaniowego obiadu wraz z deserem wynosi 15,50 zł. Państwo, jako rodzice uczniów uczęszczających do stołówki szkolnej, wnosicie opłatę za tzw. “wsad do kotła”, czyli 10 zł, natomiast koszt wykonania posiłku to 5,50 zł – dopłaca organ prowadzący szkołę. Nasze obiady są wykonywane z produktów spożywczych wysokiej jakości, których ceny w ostatnim czasie uległy zwielokrotnieniu, stosujemy także “zdrową żywność”, która bardzo podrożała. Mając na uwadze zdrowie i dobro dzieci, nie chcemy pogorszyć jakości wydawanych posiłków w naszej szkole.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1

Alina Machy