Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w SP 1

We wtorek 12 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Apel rozpoczął się punktualnie o 9:00 odśpiewaniem przez wszystkich uczniów, pracowników oraz gości hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor Alina Machy powitała zgromadzonych w szkolnym holu uczniów, pracowników szkoły, a przede wszystkim zaproszonych gości, czyli Burmistrza Miasta Wągrowca, pana Jarosława Berendta oraz Kierownika Wydziału Oświaty, pana Romana Pawłowskiego. Zaplanowaną przez organizatorki, panią Lucynę Walewską-Jastrząbek oraz panią Marię Strzyżyńską, osnową apelu było wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych. W tym celu powstał szkolny śpiewnik tychże pieśni „Śpiewam dla ciebie, Polsko”. Otrzymał go każdy uczestnik apelu. Śpiew pieśni przeplatany był recytacją wierszy zaprezentowaną przez laureatów Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Polska w poezji”, występem uczennic klas trzecich pt. „Biały Orzeł”, filmem animowanym pt. „Historia Polski” oraz układem tanecznym zaprezentowanym przez zespół KEEP, w którym figury taneczne zamieniły się w najważniejsze dla nas wszystkich słowo – POLSKA. Na zakończenie podsumowane zostały dwa konkursy o tematyce patriotycznej: konkurs plastyczny „Polska, moja ojczyzna” oraz konkurs pieśni patriotycznych „Śpiewam dla ciebie, Polsko”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami, słodyczami oraz gromkimi brawami.

Comments are closed.