Uroczysta Sesja Rady Powiatu

      30 kwietnia 2016 roku odbyła się uroczysta Sesja Rady Powiatu Wągrowieckiego, zwołana z okazji jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski. Sesję otworzyła Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Osuch, która powitała zaszczytne grono gości, a następnie głos przekazała Staroście Wągrowieckiemu, Tomaszowi Krancowi. O randze wydarzenia, jakim był Chrzest Polski, mówił prof. Andrzej Wyrwa, a także ks. dziekan Piotr Kalinowski. W wydarzeniu uczestniczyli Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, przedstawiciele wszystkich gmin Powiatu Wągrowieckiego. Do uświetnienia tej uroczystości zaproszony został m.in chór NO NAME pod dyrekcją Lucyny Walewskiej – Jastrząbek, który specjalnie na tę okoliczność przygotował utwory: BOGURODZICĘ, QVO VADIS, oraz pieśń jubileuszową 1050 rocznicy Chrztu Polski GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA.

 

Comments are closed.