Światowy Festiwal Piłki Ręcznej we Włoszech

      W lipcu b. r. odbył się Światowy Festiwal Piłki Ręcznej we Włoszech, w którym wzięli udział gimnazjaliści naszej szkoły grający w „młodzikach”. Podopieczni pana Dariusza Andrzejczaka uczestniczyli w 44. edycji turnieju w Teramo wraz ze 135. drużynami – łącznie było to ok. trzech tysięcy zawodników i zawodniczek z pięciu kontynentów świata, m. in. z państw takich, jak: Algieria, Maroko, Kanada, Chiny, Liban, Pakistan, Indie, Iran, Gwatemala, Bangladesz oraz Uzbekistan. Większość drużyn kategorii wiekowej rocznik 2000 pochodziła jednak z Europy – były to 24 drużyny. W grupie ósmej mieli okazję zmierzyć się z aktualnym Mistrzem Chorwacji – RKHM Dubrownik oraz ze zwycięzcą całego turnieju, duńskim zespołem z Kopenhagi, od których szczypiorniści otrzymali prawdziwą lekcję piłki ręcznej. W pozostałych meczach zespół wygrał z drużynami z Portugalii, Francji, Pakistanu, Malty oraz Tajwanu. Byli oni starsi od naszych rozgrywających o rok. Warto było doświadczyć innego wymiaru piłki ręcznej oraz przebyć długą drogę, czyli 2 tys. km, by  zebrać nowe doświadczenia, które zaprocentują w przyszłości – komentuje wyjazd trener, pan Dariusz Andrzejczak.
     Turniej piłki ręcznej to nie tylko sportowe potyczki, w urokliwych Włoszech młodzież zwiedziła Rzym wraz z Bazyliką św. Piotra w Watykanie, chłopcy odwiedzili grób św. Jana Pawła II. Poza tym zafascynowali się drugą wycieczką, która przeniosła wszystkich do wodnej Wenecji oraz do niezwykłego miasteczka Teramo, położonego wśród panoramy gór i nieodległego Adriatyku, na którego plażach codziennie młodzież spędzała czas. Niezwykle piękne było wzięcie udziału  w barwnej paradzie  ulicami miasta wraz z innymi zespołami z Polski w biało-czerwonych barwach.
     Wszyscy sportowcy przeżyli niesamowitą przygodę w miasteczku wielkości Wągrowca, które na czas Festiwalu Piłki Ręcznej zmieniło się w światową stolicę piłki ręcznej i zapełniło  licznymi boiskami w centrum miasta, stoiskami, piknikami oraz koncertami muzycznymi.

 

Comments are closed.