Super Wiewiórka – program edukacyjny PCK

      Polski Czerwony Krzyż w Wągrowcu we współpracy z naszą szkołą jest organizatorem programu edukacyjnego „Super Wiewiórka – Przyjaciółka Oli i Kuby PCK”, który realizowany jest wśród uczniów  klas pierwszych. Program został opracowany przez Zarząd Główny PCK i realizowany jest wśród młodzieży na terenie całego kraju.
      Celem programu jest promocja: zdrowia, bezpieczeństwa, higieny, przyrody i wartości humanitarnych. Koordynatorkami programu są nauczycielki nauczania wczesnoszkolnego: Barbara Nowak, Agnieszka Staniszewska i Alicja Szmania. Pierwszym prelegentem programu był pan Jan Maćkowiak, prezes PCK w Wągrowcu, który zapoznał młodzież z celem realizowanego programu, omówił znaczenie międzynarodowej organizacji czerwonokrzyskiej oraz wręczył wszystkim uczestnikom kolorowanki, a także legitymację członka Klubu Wiewiórka PCK. Podczas kolejnych wykładów i pokazów prelegentami będą przedstawiciele: Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Komendy Policji, Nadleśnictwa Durowo, Naturhouse – dietetyk oraz Arun Goel – lekarz stomatolog. Podsumowanie programu odbędzie się w miesiącu czerwca, podczas którego wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a szkoła wyróżnienie za czynny udział w realizowaniu programu.

Comments are closed.