5 października 2016 roku do naszej szkoły, na zaproszenie RSU, przybyli przedstawiciele Związku Strzeleckiego Strzelec Wągrowiec. Kapitan Krzysztof Drewicz wraz z uczniami naszego gimnazjum,  Mikołajem Drewiczem i Franciszkiem Piekutowskim z klasy 3b – dla wszystkich klas I-III przygotowali prezentację, w której przedstawili zasady rekrutacji do związku oraz pokazali film ze wspólnych  wakacji członków Strzelca w Bieszczadach.  Pan Krzysztof nakreślił w rozmowie idee związku, powiedział, co to jest Strzelec, jakimi wartościami się kieruje, czym się zajmują członkowie, jaki jest cel ich działalności. Umundurowanie przybyłych oraz wyposażenie bojowe było dodatkowym atutem prelekcji.
      Gimnazjaliści słuchali w skupieniu. Być może ktoś z zebranych będzie chciał przynależeć do grupy. Na swoim fanpage"u napisali do młodzieży: Przestańcie gapić się w monitor, wstańcie, spakujcie swój plecak i dołączcie do nas. Zajęcia z terenoznawstwa, survival, taktyka poruszania się w terenie, ale przede wszystkim wspaniali ludzie, na których zawsze będziesz mógł liczyć. Niestraszny mrok i jesienna aura. Przez ciężką pracę i determinację możesz osiągnąć sukces. My to już wiemy. Chcesz go osiągnąć razem z nami? Zapraszamy na nasze zajęcia.
      RSU bardzo dziękuje związkowi za przyjęcie zaproszenia i ciekawą prezentację.
      Strzelcy byli pierwszą zaproszoną przez RSU do szkoły organizacją. W ten sposób samorząd uczniowski otwiera cykl spotkań z ciekawymi organizacjami samorządowymi, lokalnymi, samorządowcami i mieszkańcami Wągrowca i okolic.

Comments are closed.