SP1 w Wągrowcu Wicemistrzem Wielkopolski!

16.05.2024 r. w hali OSiR w Wągrowcu odbył się finał XXV Igrzysk Dzieci Województwa Wielkopolskiego w piłce ręcznej chłopców. W meczach finałowych brały udział drużyny: SP4 Oborniki, SP7 Poznań, SP3 Kościan i SP1 Wągrowiec, która była gospodarzem rozgrywek. Bezpośrednim organizatorem turnieju był pan Dariusz Andrzejczak, a drużynę wicemistrzów trenował pan Krzysztof Olszak. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał pan Kierownik Wydziału Oświaty dr Roman Pawłowski oraz dyrekcja SP1 w Wągrowcu. Po zaciętej rywalizacji mistrzem Wielkopolski, zajmując I miejsce, została SP4 Oborniki. II miejsce i tytuł Wicemistrza Województwa Wielkopolskiego zajęła drużyna z SP1 w Wągrowcu. III miejsce zajęła SP3 Kościan, IV miejsce SP7 Poznań. Gratulujemy trenerom i zawodnikom.

Serdecznie dziękujemy za uświetnienie tego turnieju zespołowi KEEP pod kierownictwem pani Anny Żelazowskiej, sponsorom oraz pani dyrektor OSiR-u za udostępnienie hali sportowej. Zespół naszej szkoły wystąpił w składzie: Janowiak Cezary, Szyperski Ignacy, Małkowski Jędrzej, Smoliński Jan, Olech Borys, Kośmicki Franciszek, Babiaczyk Michał, Głowiński Dawid, Strzelecki Adam, Gogolewski Szymon, Kotecki Filip, Jurkowski Oliwier, Szymkowiak Ignacy. Wyniki meczów: SP1 – SP7 Poznań 18:5, SP4 Oborniki – SP3 Kościan 15:11, o brązowy medal SP3 Kościan – SP7 Poznań 16:15 i o złoty medal SP1 Wągrowiec – SP4 Oborniki 8:8 remis i 1:2 w rzutach karnych.

Comments are closed.