SP1 “ŚWIECIŁA NA NIEBIESKO”

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Z racji, iż 2 kwietnia w tym roku przypadł na sobotę, uczniowie naszej szkoły, solidaryzując się z osobami ze spektrum autyzmu, “zaświecili” na niebiesko w piątek. Obchody tego dnia były poprzedzone przeprowadzeniem przez wychowawców w poszczególnych klasach zajęć mających na celu przekazanie uczniom podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu. Każdy uczeń aktywnie brał udział w wykonaniu szkolnej gazetki – na wyciętych zarysach swojej dłoni wpisał informacje dotyczące trudności, z jakimi borykają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

Ponadto klasy 2a oraz 2b, reprezentując naszą szkołę, wzięły udział w imprezie poświęconej Światowemu Dniu Świadomości Autyzmu, która odbyła się na wągrowieckim – jej organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 w Wągrowcu.
Celem szkolnej akcji było zwiększenie świadomości uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji wobec innych osób.

Comments are closed.