RSU SP1 na obchodach setnej rocznicy PCK

W sobotę 26 października  trzy uczennice naszej szkoły: Marta Dembińska i Marta Szymańska z klasy VI a oraz Marta Szcześniak z klasy VII a, pod opieką pań Joanny Jasek i Małgorzaty Relis-Krenc wzięły udział w uroczystych obchodach stulecia działalności Polskiego Czerwonego Krzyża, które odbyły się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wągrowcu.

Uroczystość tę uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Zadroga oraz Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK Beata Kozak-Cieszkiewicz.

Imprezę poprzedziło uroczyste odsłonięcie tablicy z nazwą Ronda Polskiego Czerwonego Krzyża u zbiegu ulic Dębińskiej i Leśnej na wągrowieckiej Osadzie.

Spotkanie z okazji tak pięknej rocznicy rozpoczęło się od przedstawienia przez prezesa wągrowieckiego Koła Środowiskowego PCK historii i osiągnięć tej organizacji w naszym powiecie. Następnie wręczono medale i wyróżnienia niemal stu honorowym dawcom krwi z terenu naszego miasta i powiatu. Wśród nich znaleźli się rekordziści: Marian Siwiński, Marian Kantorski, Andrzej Cholewiński i wielu, wielu innych. Podziwiamy i gratulujemy!

Uroczystości zakończyły się koncertem fortepianowym w wykonaniu Adriana Zdanowskiego, laureata licznych konkursów pianistycznych w Polsce i za granicą. 

Comments are closed.