Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

      Witajcie w naszej bajce… tymi słowami starsi koledzy powitali uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
      Dnia 4 września w holu głównym o godzinie 8 nasi milusińscy rozpoczęli nowy rok szkolny. Serdeczne słowa, dodające otuchy, skierowała do uczniów klas pierwszych p.o. dyrektora Pani Grażyna Sarad. Pierwszoklasiści usłyszeli życzenia samych sukcesów edukacyjnych i zostali zapewnieni, że miło spędzą tu czas. Później oczom wszystkich ukazał się kolorowy wachlarz bajkowych postaci. Nie zabrakło Kaczki Dziwaczki, przemądrzałej Kwoki, Kłamczuchy, Lenia czy Samochwały. Kraina wierszy Jana Brzechwy bez reszty pochłonęła młodych widzów i z pewnością przekonała ich, że „ tu wszystko jest możliwe”.
      W tym roku szkolnym w murach naszej szkoły, która z dniem 1 września zyskała status Szkoły Podstawowej nr 1, rozpoczęły naukę trzy klasy pierwsze, nad którymi czuwają Panie: Barbara Nowak, Agnieszka Staniszewska i Alicja Szmania.

      Uroczyście rok szkolny rozpoczęli także gimnazjaliści klas drugich i trzecich. Oni, podobnie jak ich młodsi koledzy, zostali przywitani przez Panią Grażynę Sarad. Spotkanie  to miało bardziej refleksyjny charakter i odbyło się pod hasłem: „ Wrzesień był taki sam”. Inauguracja roku szkolnego stała się okazją do uczczenia pamięci tych, którzy w czasie II Wojny Światowej oddali życie za ojczyznę. Celem przygotowanej prezentacji było uświadomienie młodemu pokoleniu wartości, jaką jest wolność.

Comments are closed.