Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

      Dnia 1 września społeczność gimnazjalna uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2015/2016. Słowa powitania wraz z życzeniami owocnej pracy i nauki  skierowała do wszystkich uczennica klasy III h. Szczególnie powitała ona swoich kolegów z klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w naszym gimnazjum.  Przedstawiono im także  nauczycieli, którzy będą pełnili funkcję ich wychowawców. Tegorocznej uroczystości przyświecało hasło: WITAJ SZKOŁO NA WESOŁO, dlatego nie zabrakło humorystycznego epizodu w formie skeczu "Marzenia do spełnienia, czyli sfrustrowana nauczycielka" w wykonaniu klasy II a. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Kaniewska, która zaprosiła uczniów do wypracowania propozycji do koncepcji pracy szkoły. Pani Dyrektor wielokrotnie podkreślała, że każdy z gimnazjalistów ma wpływ na to, jaka jest nasza szkoła, jaki ma być jej absolwent. Podczas spotkania padały pytania o rolę szkoły i oczekiwania gimnazjalistów. Później uczniowie pod opieką wychowawców rozeszli się do klas, żeby za pomocą metody Word Cafe wypracować zagadnienia w kategoriach: MISJA I WIZJA SZKOŁY, SYLWETKA ABSOLWENTA, KSZTAŁCENIE, ZARZĄDZANIE SZKOŁĄ PRZEZ DYREKCJĘ.

Comments are closed.