Rozpoczęcie roku szkolnego

       Skończył się już czas wakacji. Społeczność naszego gimnazjum spotkała się dziś w holu szkoły, aby wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny. Uroczystość zaczęła się od refleksji dotyczącej szczególnej daty w historii naszego narodu – 1 września 1939 r. Następnie słowa Alberta Einsteina: "Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Ważne jest, aby nigdy nie przestać pytać",  wywołały do odpowiedzi Panią dyrektor Danutę Kaniewską, którą zapytaliśmy o to, co przyniesie nowy rok szkolny. Uczniom klas pierwszych przedstawiono, a drugoklasistom i trzecioklasistom przypomniano misję i wizję szkoły oraz sylwetkę absolwenta. Pani dyrektor zwróciła uwagę na to, że uczniowie naszej szkoły rozwijają kompetencje matematyczne, naukowo – techniczne, informatyczne, społeczne i obywatelskie. Nawiązując do myśli przewodniej dzisiejszego spotkania: "Bez ciekawości nie ma mądrości" pani Kaniewska przekonywała, że wystarczy być ciekawym i chcieć podjąć wyzwanie, by osiągnąć sukces. W końcu ciekawość zaczyna się od słowa "CHCIEĆ".
      W części artystycznej dzisiejszego spotkania uczniowie  III a przedstawili humorystyczną scenkę "Nasza klasa". Nie zabrakło też oprawy muzycznej. Na szkolnej scenie najpierw Konstancja i Angela przedstawiły swoją interpretację piosenki zespołu Blue Cafe „Niewiele mam", a następnie Jakub zaśpiewał utwór "Przeżyj to sam" grupy Lombard.
      Spotkanie zakończyły życzenia, skierowane zarówno do grona pedagogicznego, jak i uczniów. Przed usłyszeniem pierwszego dzwonka Pola życzyła wszystkim, abyśmy byli ciekawi świata i chcieli zadawać  pytania, a przez to wspólnie kreować rzeczywistość.
      Nad uczniami, którzy przygotowali uroczystość, czuwały panie Arleta Konieczna i Maria Rękosiak. Swoją pomoc okazali również pani Anna Kłos i pan Wojciech Andrzejewski.

Comments are closed.