W dniach 12, 13, 14 marca społeczność naszej szkoły wzięła udział w rekolekcjach, przygotowujących do właściwego przeżycia nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
      Motywem przewodnim modlitewnych spotkań była starotestamentowa scena walki Dawida z Goliatem. Ksiądz rekolekcjonista przybliżył młodzieży obie postacie, a ich historia posłużyła następnie do poruszenia trudnych problemów z życia  współczesnego człowieka. Osoba Dawida, który wychodzi zmierzyć się z filistyńskim olbrzymem i ma ze sobą tylko kamień i procę, miała uświadomić młodzieży, że zawsze warto podejmować wyzwanie, nigdy się nie poddawać i ufać Bogu. Sugestywnym przykładem takiej walki był bohater filmu zaprezentowanego podczas jednego ze spotkań. Był nim mężczyzna, który od urodzenia zmagał się z niepełnosprawnością, która niczym Goliat wydawała się przeciwnikiem nie do pokonania. On jednak podjął z pozoru nierówną walkę ze swoim kalectwem, ludzkim niezrozumieniem a nawet z samym sobą. Umocniony siłą swojej wiary, odniósł zwycięstwo tak, jak biblijny Dawid. Ważnym momentem rekolekcji było świadectwo wiary, jakie usłyszeliśmy od młodej dziewczyny, która opowiadając o zmaganiach swoich najbliższych z chorobą nowotworową, podkreślała jak ważne w tych trudnych dla niej momentach było zaufanie Bogu. Na zakończenie rekolekcji wszyscy uczestniczyli w Eucharystii.
      Rekolekcje prowadził ksiądz Jarosław Wesołowski.

Comments are closed.